Orion Venus televízió


Forrás: 
Saját- F. Sz. M.
Orion Venus televízió

Szerintem Pataki Ági a képen

Az AT 551 Venus belülről szokványos, kívülről szokatlanul újszerű (természetesen fekete-fehér) készülék volt: fehéres színű műanyag doboz, kissé szabálytalan forma, vízszintes elrendezés (alul kezelőszerv és hangszóró, felül képcső), érdekes kezelőszervek (pl. hangolásjelző műszer). Azt hiszem, népszerű típus volt, hiába, a jó "dizájn" sokat számít. (A talányos arckifejezésű néni nem a tv tartozéka volt. Gonoszkodás: már akkor is nőkkel reklámoztak mindent!)
macilaci

Teljesen egyedi formavilág, sajátos különc megjelenés. Nem ugy mint a belső, hiszen az alapjai ugyanazok mint pl az orion 60 70-be. Ezzel nincsen semmi baj, sőt valahol azt bizonyitja hogy az alapkoncepció olyan jól sikerült hogy több generációt is át lehetett ivelni vele.

Eh, az alapkoncepció egy nagy xar volt, nekünk volt ilyen tévénk gyerekkoromba, a vadiúj készülékhez 2-3 havonta jött a szerelő, és a használati utasításban külön felhívták a figyelmet, hogy "ez normális" meg hogy "tapasztalataink szerint a kezdeti néhány meghibásodás javítása után a készülék működése stabilizálódik". Na ez volt az, ami úgy nem volt igaz, ahogy volt, csak éppen a garanciális idő lejárta után szerencsétlen tulajdonos elkezdte saját maga cserélgetni a csöveket, oszt az oriontól úgy látták, hogy háhá, ez már sose hívja a gelkát, biztos azért, mert sosem romlik el a tévéje. :)
Akkoriban az orionnál meg a videotonnál szinte semmit nem fejlesztettek, legfeljebb más fajta dobozba tették ugyanazt a hatvanas évek színvonalán megragadt csöves kapcsolástechnikát. Közben nyugaton, de még a SZU-ban is már full tranzisztoros készülékeket csináltak.
A nyolcvanas évekre azért kicsit erőre kapott a magyar ipar, kihozták a "modul" családot (videoton infracolor és társai) amelyek úgy nagyjából megfeleltek a kor igényeinek, de megint elkövették ugyanazt a hibát: megragadtak ennél, nem fejlesztettek tovább. Másodszorra már nem élték túl, ma az orionnál távolkeletről készen jött bóvlikat matricáznak, a videoton meg teljesen leépítette a tv üzletágat. A sors fintora, hogy eközben egy Samsung tv gyár épült és remekül prosperált itt.

Mindenkinek a saját tapasztalata a meghatározó de szerintem nem volt olyan rossz. Nagymutter testvére ilyet hajtott az még a fadobozos volt. Időnként persze javitani kellett de ez mindenre igaz. Nekem is vannak egyszerübb és bonyolultabb dolgaim, amik másnak beváltak nekem meg nem, és ez forditva is igaz. Az pedig hogy a működés a javitások során stabilizálódik nagyon rossz duma, én se venném be kiröhögöm aki ilyeneket mond. Voltam hasonló helyzetben más téren, ott a nyilvánvaló hibára azt mondták hogy ez egy müködési sajátosság. Tökmindegy hogy új volt meg garanciás, nem akartak megtörni, de 3 próbálkozás után nagynehezen kicserélték a cuccot egy teljesen másra.

Az első két hozzászólásra szeretnék reagálni,az alábbi megjegyzéssel:
"Az AT 551 típusú VÉNUS az ORION-gyár ELSŐ készüléke,amely már teljesen új,sajátfejlesztésű elektrónikus hangolóegységgel készült.Ugyancsak új,sajátfejlesztésű a készülékben található tranzisztoros KKF fokozat is".Ebből az következik,hogy a VÉNUS nem egy eddig ismert és belülről szokványos készülék,hanem egy új,eddig még nem használt fokozatokat is tartalmazó vevő,amely az elkövetkező években gyártott vevők "alaptípusát"adja.A készülékek kapcsolását áttekintve megfigyelhető,hogy a következő típusok az orion 60-tól a sensorion-ig bezárólag,(vagyis az utolsó csöves készülékekig)valamennyi készülék azonos hangolóegységgel,és KKF-el készültek.Vagyis:az újvonalú és szokatlan megjelenésű káva,új belsőt is takar.
lgp

Orion


Orion & Videoton
Akkor és Most
Orion embléma
Találat: 2
Orion embléma matrica
Ismeretlen évjárat
Orion és Videoton jelvények
Ismeretlen évjárat
Orion falinaptár
Ismeretlen évjárat
Orion hangfal
1980-1989
Orion hangfalak
Találat: 3
Orion hirdetés
Találat: 4
Orion hőpalack
Találat: 2
Venus