Orljonok zsebrádió


Forrás: 
saját
Orljonok zsebrádió

Orljonok Szovjet zsebrádió

mobel képe

Ilyen rádióm nekem is van. Még a nagyapámé volt, de ő még a 60-as években vásárolta. Szerintem ez a rádió inkább a 60-as 70-es évekhez kapcsolható.

Csuby képe

Szerintem is.

Ez egy Orljonok zsebrádió. Nekem is van ilyen, csak más színben és nem egy ennyire kocka alakú. A '60-as években kezdték gyártani , ami nekem van az 1971-ből való. Sajnos, nem működik. De gyerekkoromban is kaptam egyet a nagypapámtól a '80-as évek legelején. Az természetesen működött akkor és nagyon szerettem hallgatni. Általában a Kossuth adót hallgattam rajta, bár vajmi keveset értettem a műsorokból 7 évesen. A lényeg a rádiózás hangulatán volt. És ez most is megmaradt. A Kossuth adót most is régi keleti gyártású rádiókon hallgatom...az élmény a régi.

Azért remélem az élmény mellé, ma már érted is a műsorokat. ;-)

Természetesen ma már értem is a műsorokat :) Ami viszont nem változott, hogy most is a kedvenc adóm maradt a Kossuth rádió. Pedig sokat veszített a színvonalából a '90-es évek végéhez képest. Túl sok a cenzúrázás napjainkban, ez viszont a "régi időket" hozza vissza. Na, de azért szeretem! Petőfit azonban már rég nem hallgatok, túlzottan liberális csatornává változott. Pedig a '80-as években Komjáthy Gyuri műsora, a Csak fiataloknak és a B. Tóth László által vezetett Poptarisznya csúcs volt. Meg a Kettőtől ötig...a Csúcsforgalom Petres Istvánnal...és a többi és a többi...:)

Laki Géza képe

....emberi dolog.      (Ugyanis ez nem Orljonok rádió)

Radios20 képe

Radios20

 

Ez egy "Kozmosz" rádió szerintem.

De a hátoldalán rajta kel, hogy legyen.

 

Üdv!

 

Nem szeretek vitatkozni, főleg nem olyan kérdésekben, amiben nem vagyok 100 %-os, de... Kinagyítottam a képet és fotószerkesztővel meglehetősen "kitisztítottam". A fotón látható zsebrádió cégcímere és az én Orljonok rádióm cégjelzése teljesen ugyanaz. Tény, hogy a sajátomon a jobb oldalon az Orljonok felirat is ott van, a képen szereplőén viszont nincs. Az én Orljonokom viszont nem ilyen kockás alakú, hanem inkább téglalap, de gyártották kockásan is. Ettől függően kíváncsi vagyok az Ön véleményére és ismeretére a témával kapcsolatban!

Üdv: Gábris

Utánajártam, mert nem hagyott nyugodni a dolog. A képen látható zsebrádió nagy valószínüség szerint (már nem merek semmit biztosra venni) egy Orljonok-Cosmos L vagy M típusú rádió. Forrás:http://www.radiotvmuseum.hu/radioanno/images/keszulek/radios/Kulfoldi/orljonok.htm

kondis képe

Gábrisnak van igaza!

Ez egy cosmos M!!!

Laki Géza képe

 

 

nekem is van egy hasonlo kisradion, ha jol tevedek akkor SANYO, felul az van rairva hogy Transistor. Es nekem mukodik. :)

oldtimer képe

Én harmadikos-negyedikes koromban kaptam egy ilyen rádiót. Ez úgy 67-68 körül lehetett, és nagyon örültem neki :)

Volt hozzá fülhallgató is, és amikor magyarórán a fogalmazásomba beleírtam, hogy este a zsebrádióm halgatom, akkor a "tanítónéni" kijavította és odaírta: "A hallgatom két ell, mert két füllel hallgatod"

És én hiába érveltem, hogy csak egy füllel hallgatom, mert csak egy fülhallgatója van :-)

 

Emlékeim szerint nagyon érdekes töltője volt, ugyanis 2db. gombakku volt hozzá amit fel lehetett tölteni egy olyan töltővel amiben nem volt semmilyen trafó, csak ellenállás, kondenzátor, meg dióda.

Talán ez volt az első "orosz kapcsolóüzemű" töltő??

:-))

üdv.: oldtimer

Ez egy Cosmos M zsebrádió, a másiknak (Oriljonok Cosmos L) láthatóan elnyújtottabb, nagyobb a doboza.

sandordp képe

Nekem is van ilyen rádióm! Két 1,5V-os gombelemmel (nem a gyári) sikerült megszólaltatni.   http://www.youtube.com/watch?v=OkCTgfzM3GQ

Ez egy cosmos-m tipusú rádió, csak középhullámú. Az orljonok szinte ugyanez, de egy kicsit magasabb, mert még egy ferritantenna és egy sávváltó kapcsoló került bele a hosszúhullám vételére. Kapcsolástechnikailag szinte azonos.